Gamebooky/mé HRACÍ KNIHY pro děti

V mých knihách se stáváš hlavní postavou, volíš si sám svou cestu, a tím zažíváš vlastní příběh

Jelikož je text psaný po malých odstavcích,  je kniha vhodná i pro dyslektiky či děti, kterým nejde čtení. Mohou si totiž snadno přečíst část textu dvakrát či třikrát a až ho pochopí, rozhodnou se, kudy se vydají. Tato kniha se nedá číst bez porozumění textu, takže se skoro každé dítě naučí lépe číst, a zároveň přemýšlet o svém jednání. 

Mé hrací knížky/gamebooky nemají žádná složitá pravidla, která se vyskytují v běžných gameboocích. Nepoužívá se ani kostka. V knihách jsou větší písmena, aby se lépe četla. Vyskytuje se zde méně obrázků, aby se mohla plně rozvíjet představivost dětí/hráčů (obzvlášť v dnešní době, kdy jsou obrázky úplně všude a fantazie dětí je totálně utlumena).

Příklad: Stojíš před třemi dveřmi. Jedny mají zlatou kliku, druhé mosaznou kliku a třetí dveře jsou bez kliky. Do kterých dveří vejdeš? 

a) otevřeš dveře se zlatou klikou - běž na stranu 32,

b) otevřeš dveře s mosaznou klikou - běž na stranu 5,

c) zkusíš otevřít dveře bez kliky - běž na stranu 18. 

Krátkou ukázku hraní najdete v záložce s názvem UKÁZKA HRY/ČETBY.


OBJEDNÁVKY GAMEBOOKŮ/hracích knížek - v záložce vlevo (kontakt/objednávky) nebo ZDE (Na mobilech je záložka vpravo nahoře - ikona tří čárek).

Kniha 1 - česky: V duhové kouli, Mořský svět (6 - 9 let), 299,- 

 SLOVENSKY - V dúhovej guli/Morský svet - 11,50€ (Překlad: Katarína Košťálová)

Dokážete najít kouzelný přívěsek, který ztratil skřítek? Pojďte si to zkusit a zažijete neuvěřitelné dobrodružství V duhové kouli.

V duhové kouli/Mořský svět je hrací kniha určená pro začátečníky (kteří nikdy gamebook nehráli-nečetli, ale zároveň jsou starší 6 let, mladší neudrží pozornost, je to na ně ještě dlouhé - ale je to individuální) 

Čtenář-hráč se dostane do mořského světa. Při hledání zpáteční cesty zažívá skutečné podmořské dobrodružství. (Celá kniha má 116 stran, velikost knížky je A5.)

Kniha 2 - česky: Po stopách plamenů (8 - 12 let), 349,-

SLOVENSKY - Po stopách plameňov - 13,50€ (Překlad: Katarína Košťálová)

Stojíš v prázdné ohořelé komnatě. Všude cítíš jen vůni ohně a spálených předmětů. Kdo to mohl udělat? Drak, čert nebo ohnivec? Půjdeš lesní pěšinou, po široké cestě nebo podél potoka? Je jen na tobě, jak se rozhodneš. Vydej se na cestu po stopách plamenů!

(Celá kniha má 266 stran, velikost knížky je A5.)

Kniha Po stopách plamenů je určená mírně pokročilým hráčům (těm, co už nějaký gamebook aspoň jednou hráli-četli.)

KNIHA 3 - česky: V tajemné moci jantaru (cca od 9 - 13 let) 399,-  

Vyber si pro své putování jednu speciální vlastnost a vydej se do tajuplného území, ve kterém nenajdeš nic, co znáš. Země není země, rostliny nejsou rostliny. Jak si tam poradíš? Co zažiješ, je jen na Tobě! Všude vládne tajemná moc jantaru!

(Kniha má 499 stran, velikost knížky je A5.) Nelekejte se velkého množství stránek. Je to způsobeno speciálními vlastnostmi hráče, které si volí, což v předchozích knihách nebylo, a spoustou možností, které dostává hráč/čtenář na výběr (například a, b, c, d, e místo a, b.) Hráč čte podobné množství stránek jako v předchozích hracích knihách! (Při opakovaném čtení zažívá skoro vždy rozdílné dobrodružství - podle volby své speciální vlastnosti.) :-)  

Kniha V tajemné moci jantaru je určená mírně pokročilým a pokročilejším hráčům (více se zde využívají nalezené předměty.)

KNIHA 4 - česky: Dobrodružství jezerních skřítků (cca od 7 - 11 let) 299,-

Slovensky - Dobrodružstvo jazerných škriatkov - 11,50€  (Překlad: Nikoleta Manduchova) 

U jednoho krásného lesa se třpytí modré jezírko. Není to ale jen obyčejné jezírko, je totiž tajemné. Kdybyste byli potichu a chovali se slušně, určitě byste zahlédli nejen živočichy, kteří zde žijí, ale také malé záhadné tvorečky. Jezerní skřítky! Když je budete pozorovat, tak zjistíte, že existují 3 druhy jezerních skřítků. Měňavci, vírovníci a děsiči. V tomto příběhu se stanete jedním z jezerních skřítků a na vlastní kůži si projdete zkouškou odvahy! 

(Celá kniha má kolem 150 stran, velikost knížky je A5.)

Kniha Dobrodružství jezerních skřítků je určena pro začátečníky  i  pokročilé.

KNIHA 5 - česky: Záhady v ZOO (cca 4 - 8 let) 459,- 

Nyní jsou k dispozici dvě verze - s tužkohraním (499 Kč), bez tužkohraní 229 Kč).

SLOVENSKY - Záhady v ZOO - 20,00€  (Překlad: Katarína Košťálová)

Co naleznete v této knížce?

- příběh s 9 různými konci

- 3 obrázkové příběhy (2 x s tiskacím písmem, 1 x s psacím písmem)

- obrázkové kreslení (postupy, jak nakreslit jednoduché obrázky ve čtyřech krocích)

- ukázky správného držení tužky (i špatné typy úchopů)

- tiskací i psací písmena - vzory na procvičování

- abeceda psacích písmen (na prázdninové opakování - aby si je např. obtáhli nebo nakreslili ve vzduchu prstem - to je nejrychlejší zopakování)

- naučné básničky o zvířátcích

- tajenky se zajímavostmi ze života zvířat

- vymalovánky podle písmen - psacích i tiskacích

- úkoly na trénování pozornosti - hledání rozdílů, hledání ukrytých předmětů

- doplňování tajenek, křížovek

- trénování tvarově podobných písmen - tiskací b-d-p, m-n-u, M-N-W, velké psací L-S-Z, malé psací r-z.

- úkoly s počítáním do 10, hledání chybějícího čísla, tajenky podle posloupnosti čísel

- procvičování abecedy při čtení příběhu (gamebooku)


Do této speciální knížky se samozřejmě může (ale nemusí) psát, vymalovávat, kreslit. (Nebo si můžete dát na danou stránku folii a "hledat či vyplňovat tajenky na folii). :-) Další možností je okopírovat si danou vymalovánku :-)

Tužkohraní není závislé na příběhu! Příběh se dá hrát/číst kdykoli, i když budou obrázky vymalované! Nejsou vázány na příběh! Jsou jen pro zábavu a zopakování si základních věcí z první třídy.

Vydej se neobvyklou cestou do ZOO a ponoř se do vyšetřování několika tajuplných záhad. Kam zmizely tygříkovi pruhy? Proč je zima malému pštrosátku? Proč si nikdo nechce hrát s netopýřím mládětem? Čeká na tebe devět různých konců - devět tajemných záhad. Tak se vydej na cestu!

Kniha Záhady v ZOO je určena pro začátečníky i mírně pokročilé. Primárně je určena pro předškoláky, prvňáky a druháky, jelikož si zde děti procvičí a zopakují abecedu různým tužkohraním (omalovánkami, bludišti, tajenkami, obrázkovými příběhy atd..)

(Celá kniha má 129 stran, velikost knížky je A4 - pevné desky, silnější papír, kovová kroužková vazba.) 

KNIHA 6 - Dobrodružství v lesní říši a kouzelné pastelky (3 - 6 let) 249,-          

Slovensky - Dobrodružstvo v lesnej ríši a kúzelné pastelky  9 Euro (Překlad: Katarína Košťálová)

(Knížku lze zakoupit i ve slevě za 6 Eur - pozn. knížka je v pořádku až na menší vadu na titulní straně (místo ríši je napsané ríše).

Staň se jedním z lesních zvířátek a zkus si zažít dobrodružství v jejich kůži. Jaké to je být mrštnou veverkou, pichlavým ježečkem nebo malým plšíkem? To zjistíš hned, jak se do čtecí hry ponoříš. Zvířátko si na cestu přibalí své kouzelné pastelky. Cokoli s nimi nakreslí, to se mu objeví v batohu. Ty ale rozhoduješ o barvě pastelek a o ostatních situacích, které tě potkají. Tak se vydej na cestu!

Kniha Dobrodružství v lesní říši je určena pro úplné začátečníky a lze ji použít i pro nejmenší děti, které se teprve seznamují s těmito čtecími hrami (gamebooky). (Jsou zde tři krátké příběhy, které trvají opravdu chvilku, takže každé dítě udrží pozornost a naučí se princip hry.)

(Celá knížka má 82 stran, velikost knížky je A5.)

KNIHA 7 - česky: ZÁHADA TAJEMNÉHO OBRAZU (6 - 10 let) 349,-

GAMEBOOK PRO DÍVKY: Ponoř se do světa za obrazem. Co tam na Tebe čeká záleží jen na Tvých rozhodnutích. Projdeš všemi nástrahami, které na Tebe číhají? Podaří se Ti zachránit tajemnou říši ze spárů zlého čaroděje? Zkus to! 

(Celá kniha má kolem 267 stran, velikost knížky je A5. Kniha je určena především DÍVKÁM od 6 - 11 let.)

OBJEDNÁVKY GAMEBOOKŮ/hracích knížek - v záložce vlevo (kontakt/objednávky) nebo ZDE  (Na mobilech je záložka vpravo nahoře - ikona tří čárek).